Witam i zapraszam! Miłego oglądania! :o)

Środowiskowy Dom Samopomocy CURATUS to Dom typu A (dla osób z doświadczeniem przewlekłych zaburzeń i chorób psychicznych) funkcjonujący od grudnia 2009 roku przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Promocji Zdrowia CURATUS.
Swoją siedzibę ma w oficynie przy ulicy Kleczkowskiej 5 we Wrocławiu.
Oferuje szeroką gamę interesujących zajęć terapeutycznych m.in.: zajęcia z zaradności życiowej, terapię zajęciową, kulinoterapię, trening spędzania czasu wolnego, filmoterapię, trening interpersonalny, rozmowy z psychologiem, psychoedukację i wiele innych...
Zapraszamy serdecznie!

ul. Kleczkowska 5 - oficyna

50-227 Wrocław

tel./fax (71) 329 09 19
mail: sdscuratus@gmail.com

czynne:
poniedziałek-piątek: 7:00-16:00
;
przyjmowanie interesantów codziennie:
8:00-10:00 lub po godzinie 14:30

Jak zostać uczestnikiem

JAK ZOSTAĆ UCZESTNIKIEM ŚDS CURATUS:
1)
Odwiedź nas osobiście w godzinach 8:00-10:00 lub po godzinie 14:30, aby porozmawiać z terapeutami.
2)Jeśli zdecydujesz się starać o miejsce w ŚDS od terapeutów otrzymasz komplet dokumentów do wypełnienia. Dokumenty po wypełnieniu przekazywane są przez pracowników ŚDS do Miejskiego Ośrodek Pomocy Społecznej, a dokładniej do Działu Adaptacji Osób Niepełnosprawnych.
3) Pracownicy Działu Adaptacji Osób Niepełnosprawnych skontaktują się z Tobą telefonicznie, aby umówić się z Tobą na wywiad w miejscu, w którym mieszkasz.
4) Po wywiadzie pracownicy MOPS podejmą decyzję o skierowaniu Cię do ŚDS CURATUS. Ustalą też ewentualne opłaty za pobyt.
Pierwsza decyzja kierująca wydawana jest na 3 miesiące. Można ją następnie przedłużyć decyzją zespołu wspierająco-aktywizującego np. na kolejne 6 miesięcy.

Wydaje Ci się to skomplikowane? Nie martw się! Pozory mylą!
Chętnie pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.
Zapraszamy!

28 czerwca 2010

WSPÓLNE SZYCIE - WSPÓLNA ZABAWA

Na przełomie maja i czerwca w ŚDS Curatus wrzało! Wszyscy mieli ręce pełne roboty. Jedni projektowali, inni wycinali, a jeszcze inni szyli. Zresztą wszystko widać na zdjęciach. Naszym zadaniem było wykonanie ponad 30 poduszek z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Zadanie nie było łatwe, ale uczestnicy ŚDS poradzili sobie z nim świetnie. Wykorzystując gąbki, materiały i "naprasowywanki" stworzyli zabawne, kolorowe poduszki o oryginalnym trójkątnym kształcie!

Z gotowymi prezentami 9. czerwca ekipa ŚDS udała się na ulicę Sołtysowicką do Klubu Dzielnego Dzieciaka - Dziewczynki i Chłopaka, który funkcjonuje przy Stowarzyszeniu pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy "Przyjaciele Seniorów". Po dość długiej i pełnej przygód podróży dotraliśmy do urokliwego miejsca otoczonego pięknym parkiem. W Klubie powitały nas jeszcze piękniejsze uśmiechy dzielnych maluchów. Okazało się, że dzieci już od dawna czekały na gości i bardzo się niecierpliwiły. W Klubie Dzielnego Dzieciaka spędziliśmy wspaniały dzień, podczas którego zapoznaliśmy się z dziećmi, obdarowaliśmy je wykonanymi ręcznie poduszkami, zjedliśmy grillowane kiełbaski i wspólnie się bawiliśmy. Niestety nie mieliśmy w sobie tyle energii, co dzieci i po kilku godzinach pozostało nam jedynie obserwowanie z boku wesołej gromadki, która wspaniale bawiła się nowymi prezentami znajdując tysiące sposobów zastosowania poduszki :o).
To był naprawdę udany dzień!!! 
Dziękujemy serdecznie Klubowi Dzielnego Dzieciaka i Stowarzyszeniu "Przyjaciele Seniorów"!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszamy do komentowania, dzielenia się swoimi pomysłami i przemyśleniami.