Witam i zapraszam! Miłego oglądania! :o)

Środowiskowy Dom Samopomocy CURATUS to Dom typu A (dla osób z doświadczeniem przewlekłych zaburzeń i chorób psychicznych) funkcjonujący od grudnia 2009 roku przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Promocji Zdrowia CURATUS.
Swoją siedzibę ma w oficynie przy ulicy Kleczkowskiej 5 we Wrocławiu.
Oferuje szeroką gamę interesujących zajęć terapeutycznych m.in.: zajęcia z zaradności życiowej, terapię zajęciową, kulinoterapię, trening spędzania czasu wolnego, filmoterapię, trening interpersonalny, rozmowy z psychologiem, psychoedukację i wiele innych...
Zapraszamy serdecznie!

ul. Kleczkowska 5 - oficyna

50-227 Wrocław

tel./fax (71) 329 09 19
mail: sdscuratus@gmail.com

czynne:
poniedziałek-piątek: 7:00-16:00
;
przyjmowanie interesantów codziennie:
8:00-10:00 lub po godzinie 14:30

Jak zostać uczestnikiem

JAK ZOSTAĆ UCZESTNIKIEM ŚDS CURATUS:
1)
Odwiedź nas osobiście w godzinach 8:00-10:00 lub po godzinie 14:30, aby porozmawiać z terapeutami.
2)Jeśli zdecydujesz się starać o miejsce w ŚDS od terapeutów otrzymasz komplet dokumentów do wypełnienia. Dokumenty po wypełnieniu przekazywane są przez pracowników ŚDS do Miejskiego Ośrodek Pomocy Społecznej, a dokładniej do Działu Adaptacji Osób Niepełnosprawnych.
3) Pracownicy Działu Adaptacji Osób Niepełnosprawnych skontaktują się z Tobą telefonicznie, aby umówić się z Tobą na wywiad w miejscu, w którym mieszkasz.
4) Po wywiadzie pracownicy MOPS podejmą decyzję o skierowaniu Cię do ŚDS CURATUS. Ustalą też ewentualne opłaty za pobyt.
Pierwsza decyzja kierująca wydawana jest na 3 miesiące. Można ją następnie przedłużyć decyzją zespołu wspierająco-aktywizującego np. na kolejne 6 miesięcy.

Wydaje Ci się to skomplikowane? Nie martw się! Pozory mylą!
Chętnie pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.
Zapraszamy!

10 listopada 2010

DECOUPAGE

Tajemnicza nazwa DECOUPAGE  (czyt. dekupaż) przestała być tajemnicą dla uczestników ŚDS CURATUS dzięki warsztatom plastycznym, które odbyły się w naszym ośrodku 8.11.2010 r. Dwie przemiłe specjalistki z tej dziedziny wyjaśniły wszystkim, jak ozdobić za pomocą serwetek różnego rodzaju przedmioty m.in. doniczki, szkatułki drewniane, ramki do zdjęć, a nawet świece. 
Na początku należało pomalować powierzchnię przedmiotu farbą akrylową i poczekać aż wyschnie. Następnie precyzyjnie wyciąć motyw z serwetki i odłączyć jej wierzchnią, zadrukowaną warstwę od reszty. Delikatny motyw należy nałożyć na przedmiot pokryty cienką warstwą kleju i delikatnie docisnąć. Kiedy klej wyschnie przedmiot można polakierować lakierem akrylowym. Kolejne warstwy lakieru można nakładać po wyschnięciu poprzedniej.

Wyszły naprawdę cudeńka! Zobaczcie sami:


Serdecznie dziękujemy Paniom instruktorkom za podzielenie się z nami swoją wiedzą i umiejętnościami!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszamy do komentowania, dzielenia się swoimi pomysłami i przemyśleniami.