Witam i zapraszam! Miłego oglądania! :o)

Środowiskowy Dom Samopomocy CURATUS to Dom typu A (dla osób z doświadczeniem przewlekłych zaburzeń i chorób psychicznych) funkcjonujący od grudnia 2009 roku przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Promocji Zdrowia CURATUS.
Swoją siedzibę ma w oficynie przy ulicy Kleczkowskiej 5 we Wrocławiu.
Oferuje szeroką gamę interesujących zajęć terapeutycznych m.in.: zajęcia z zaradności życiowej, terapię zajęciową, kulinoterapię, trening spędzania czasu wolnego, filmoterapię, trening interpersonalny, rozmowy z psychologiem, psychoedukację i wiele innych...
Zapraszamy serdecznie!

ul. Kleczkowska 5 - oficyna

50-227 Wrocław

tel./fax (71) 329 09 19
mail: sdscuratus@gmail.com

czynne:
poniedziałek-piątek: 7:00-16:00
;
przyjmowanie interesantów codziennie:
8:00-10:00 lub po godzinie 14:30

Jak zostać uczestnikiem

JAK ZOSTAĆ UCZESTNIKIEM ŚDS CURATUS:
1)
Odwiedź nas osobiście w godzinach 8:00-10:00 lub po godzinie 14:30, aby porozmawiać z terapeutami.
2)Jeśli zdecydujesz się starać o miejsce w ŚDS od terapeutów otrzymasz komplet dokumentów do wypełnienia. Dokumenty po wypełnieniu przekazywane są przez pracowników ŚDS do Miejskiego Ośrodek Pomocy Społecznej, a dokładniej do Działu Adaptacji Osób Niepełnosprawnych.
3) Pracownicy Działu Adaptacji Osób Niepełnosprawnych skontaktują się z Tobą telefonicznie, aby umówić się z Tobą na wywiad w miejscu, w którym mieszkasz.
4) Po wywiadzie pracownicy MOPS podejmą decyzję o skierowaniu Cię do ŚDS CURATUS. Ustalą też ewentualne opłaty za pobyt.
Pierwsza decyzja kierująca wydawana jest na 3 miesiące. Można ją następnie przedłużyć decyzją zespołu wspierająco-aktywizującego np. na kolejne 6 miesięcy.

Wydaje Ci się to skomplikowane? Nie martw się! Pozory mylą!
Chętnie pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.
Zapraszamy!

20 czerwca 2011

Wizyta w meczecie

We wtorek dnia 14.06.2011 uczestnicy oraz terapeuci Środowiskowego Domu Samopomocy Curatus wybrali się do Muzułmańskiego Centrum Kulturalno-Oświatowego (ul. Kasprowicza 24, Wrocław) w ramach tygodnia arabskiego, gdzie mieli okazję zwiedzić meczet. Centrum znajduje się niedaleko, dlatego udaliśmy się tam pieszo. Pogoda dopisała, więc spacer był bardzo miły. Kiedy przybyliśmy, na miejscu okazało się, że ze względów organizacyjnych mamy jeszcze trochę czasu wolnego. Udaliśmy się zatem do pobliskiego parku. Kiedy wróciliśmy do Centrum czekał na nas już pracownik, który oprowadził nas po obiekcie. Następnie poszliśmy do meczetu, gdzie otrzymaliśmy ciekawe informacje na temat Centrum oraz religii. Mieliśmy również okazję uczestniczyć w krótkiej lekcji języka arabskiego. Poznaliśmy litery alfabetu oraz kilka zasad pisowni. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszamy do komentowania, dzielenia się swoimi pomysłami i przemyśleniami.