Witam i zapraszam! Miłego oglądania! :o)

Środowiskowy Dom Samopomocy CURATUS to Dom typu A (dla osób z doświadczeniem przewlekłych zaburzeń i chorób psychicznych) funkcjonujący od grudnia 2009 roku przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Promocji Zdrowia CURATUS.
Swoją siedzibę ma w oficynie przy ulicy Kleczkowskiej 5 we Wrocławiu.
Oferuje szeroką gamę interesujących zajęć terapeutycznych m.in.: zajęcia z zaradności życiowej, terapię zajęciową, kulinoterapię, trening spędzania czasu wolnego, filmoterapię, trening interpersonalny, rozmowy z psychologiem, psychoedukację i wiele innych...
Zapraszamy serdecznie!

ul. Kleczkowska 5 - oficyna

50-227 Wrocław

tel./fax (71) 329 09 19
mail: sdscuratus@gmail.com

czynne:
poniedziałek-piątek: 7:00-16:00
;
przyjmowanie interesantów codziennie:
8:00-10:00 lub po godzinie 14:30

Jak zostać uczestnikiem

JAK ZOSTAĆ UCZESTNIKIEM ŚDS CURATUS:
1)
Odwiedź nas osobiście w godzinach 8:00-10:00 lub po godzinie 14:30, aby porozmawiać z terapeutami.
2)Jeśli zdecydujesz się starać o miejsce w ŚDS od terapeutów otrzymasz komplet dokumentów do wypełnienia. Dokumenty po wypełnieniu przekazywane są przez pracowników ŚDS do Miejskiego Ośrodek Pomocy Społecznej, a dokładniej do Działu Adaptacji Osób Niepełnosprawnych.
3) Pracownicy Działu Adaptacji Osób Niepełnosprawnych skontaktują się z Tobą telefonicznie, aby umówić się z Tobą na wywiad w miejscu, w którym mieszkasz.
4) Po wywiadzie pracownicy MOPS podejmą decyzję o skierowaniu Cię do ŚDS CURATUS. Ustalą też ewentualne opłaty za pobyt.
Pierwsza decyzja kierująca wydawana jest na 3 miesiące. Można ją następnie przedłużyć decyzją zespołu wspierająco-aktywizującego np. na kolejne 6 miesięcy.

Wydaje Ci się to skomplikowane? Nie martw się! Pozory mylą!
Chętnie pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.
Zapraszamy!

31 sierpnia 2011

Wycieczka do Trzebnicy


W środę 24.08.2011 r. uczestnicy ŚDS CURATUS wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Trzebnicy. W okolice malowniczych Wzgórz Trzebnickich dojechaliśmy autokarem. Uczestnicy ŚDS mieli za zadanie przygotować się do tego wyjazdu. Sami przyszykowali informacje na temat miejsc i obiektów, które mieliśmy odwiedzić i tym sposobem zostali przewodnikami.
W Trzebnicy mieliśmy okazję zwiedzić sanktuarium św. Jadwigi przy ulicy Jana Pawła II, którego początki sięgają XIV wieku. W kościele tym znajduje się grób najsłynniejszej świętej z Dolnego Śląska – świętej Jadwigi. Odbyliśmy także długi spacer po mieście i jego okolicach, podczas którego widzieliśmy Winną Górę, Kocią Górą, Rotundę Pięciu Stołów, Willę „Zamek”. Idąc przez Las Bukowy dotarliśmy do małego, urokliwego kościółka Czternastu Wspomożycieli i Groty Matki Boskiej z Lourdes, gdzie zatrzymaliśmy się na krótki odpoczynek. Następnie udaliśmy się do Karczmy Leśnej na pyszny obiad. Najedzeni i zadowoleni poszliśmy na spacer w okolice trzebnickiego aquaparku „Zdrój”, stawów, a następnie na przystanek PKS. Bardzo usatysfakcjonowani i troszkę zmęczeni wróciliśmy autobusem do stolicy Dolnego Śląska. To była naprawdę udana wyprawa!


1 komentarz:

  1. Polecam wycieczkę do Trzebnicy szynobusem, który obsługują Koleje Dolnośląskie. Nowoczesne i czyste pociągi jeżdżą bardzo malowniczą trasą.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania, dzielenia się swoimi pomysłami i przemyśleniami.