Witam i zapraszam! Miłego oglądania! :o)

Środowiskowy Dom Samopomocy CURATUS to Dom typu A (dla osób z doświadczeniem przewlekłych zaburzeń i chorób psychicznych) funkcjonujący od grudnia 2009 roku przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Promocji Zdrowia CURATUS.
Swoją siedzibę ma w oficynie przy ulicy Kleczkowskiej 5 we Wrocławiu.
Oferuje szeroką gamę interesujących zajęć terapeutycznych m.in.: zajęcia z zaradności życiowej, terapię zajęciową, kulinoterapię, trening spędzania czasu wolnego, filmoterapię, trening interpersonalny, rozmowy z psychologiem, psychoedukację i wiele innych...
Zapraszamy serdecznie!

ul. Kleczkowska 5 - oficyna

50-227 Wrocław

tel./fax (71) 329 09 19
mail: sdscuratus@gmail.com

czynne:
poniedziałek-piątek: 7:00-16:00
;
przyjmowanie interesantów codziennie:
8:00-10:00 lub po godzinie 14:30

Jak zostać uczestnikiem

JAK ZOSTAĆ UCZESTNIKIEM ŚDS CURATUS:
1)
Odwiedź nas osobiście w godzinach 8:00-10:00 lub po godzinie 14:30, aby porozmawiać z terapeutami.
2)Jeśli zdecydujesz się starać o miejsce w ŚDS od terapeutów otrzymasz komplet dokumentów do wypełnienia. Dokumenty po wypełnieniu przekazywane są przez pracowników ŚDS do Miejskiego Ośrodek Pomocy Społecznej, a dokładniej do Działu Adaptacji Osób Niepełnosprawnych.
3) Pracownicy Działu Adaptacji Osób Niepełnosprawnych skontaktują się z Tobą telefonicznie, aby umówić się z Tobą na wywiad w miejscu, w którym mieszkasz.
4) Po wywiadzie pracownicy MOPS podejmą decyzję o skierowaniu Cię do ŚDS CURATUS. Ustalą też ewentualne opłaty za pobyt.
Pierwsza decyzja kierująca wydawana jest na 3 miesiące. Można ją następnie przedłużyć decyzją zespołu wspierająco-aktywizującego np. na kolejne 6 miesięcy.

Wydaje Ci się to skomplikowane? Nie martw się! Pozory mylą!
Chętnie pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.
Zapraszamy!

23 lutego 2012

Wizyta w ŚDS przy ulicy Szkolnej

źródło: Wikipedia
14 lutego od jakiegoś czasu w Polsce świętowane są Walentynki - Święto Zakochanych. Warto pamiętać, że święty Walenty to także patron osób ciężko chorych, szczególnie chorych nerwowo i umysłowo.
My w tym dniu udaliśmy się do Środowiskowego Domu Samopomocy w Ratyniu w celu nawiązania i zacieśnienia nowych znajomości. Święty Walenty bardzo nam sprzyjał i rzeczywiście poznaliśmy nowych, ciekawych ludzi, którzy przygotowali dla nas prawdziwą ucztę dla ducha i ciała. Uczestnicy i personel ŚDS w Ratyniu zaprosił nas na tańce, śpiewy, zabawy oraz pyszny poczęstunek. Personel ŚDS CURATUS miał okazję porozmawiać z pracownikami z ulicy Szkolnej 11 i wymienić się doświadczeniami zawodowymi.
Takie spotkania zarówno dla uczestników, jak i pracowników ŚDS są doskonałą okazją do nawiązania nowych znajomości, wymiany poglądów oraz pomysłów. Warto dbać o te relacje!
Serdecznie dziękujemy uczestnikom i pracownikom ŚDS w Ratyniu za zaproszenie i gościnę.
Poniżej mapka ilustrująca, w jakiej okolicy znajduje się ŚDS przy Szkolnej:
Kliknij na mapkę, aby ją powiększyć - ul. Szkolna 11 - Wrocław-Ratyń

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszamy do komentowania, dzielenia się swoimi pomysłami i przemyśleniami.