Witam i zapraszam! Miłego oglądania! :o)

Środowiskowy Dom Samopomocy CURATUS to Dom typu A (dla osób z doświadczeniem przewlekłych zaburzeń i chorób psychicznych) funkcjonujący od grudnia 2009 roku przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Promocji Zdrowia CURATUS.
Swoją siedzibę ma w oficynie przy ulicy Kleczkowskiej 5 we Wrocławiu.
Oferuje szeroką gamę interesujących zajęć terapeutycznych m.in.: zajęcia z zaradności życiowej, terapię zajęciową, kulinoterapię, trening spędzania czasu wolnego, filmoterapię, trening interpersonalny, rozmowy z psychologiem, psychoedukację i wiele innych...
Zapraszamy serdecznie!

ul. Kleczkowska 5 - oficyna

50-227 Wrocław

tel./fax (71) 329 09 19
mail: sdscuratus@gmail.com

czynne:
poniedziałek-piątek: 7:00-16:00
;
przyjmowanie interesantów codziennie:
8:00-10:00 lub po godzinie 14:30

Jak zostać uczestnikiem

JAK ZOSTAĆ UCZESTNIKIEM ŚDS CURATUS:
1)
Odwiedź nas osobiście w godzinach 8:00-10:00 lub po godzinie 14:30, aby porozmawiać z terapeutami.
2)Jeśli zdecydujesz się starać o miejsce w ŚDS od terapeutów otrzymasz komplet dokumentów do wypełnienia. Dokumenty po wypełnieniu przekazywane są przez pracowników ŚDS do Miejskiego Ośrodek Pomocy Społecznej, a dokładniej do Działu Adaptacji Osób Niepełnosprawnych.
3) Pracownicy Działu Adaptacji Osób Niepełnosprawnych skontaktują się z Tobą telefonicznie, aby umówić się z Tobą na wywiad w miejscu, w którym mieszkasz.
4) Po wywiadzie pracownicy MOPS podejmą decyzję o skierowaniu Cię do ŚDS CURATUS. Ustalą też ewentualne opłaty za pobyt.
Pierwsza decyzja kierująca wydawana jest na 3 miesiące. Można ją następnie przedłużyć decyzją zespołu wspierająco-aktywizującego np. na kolejne 6 miesięcy.

Wydaje Ci się to skomplikowane? Nie martw się! Pozory mylą!
Chętnie pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.
Zapraszamy!

27 listopada 2012

Pokaz mody ŚDS CURATUS

Uczestnicy ŚDS CURATUS pod opieką stażystki psychologa Pani Kamili w ramach zajęć w ośrodku robili wykroje i szyli ubrania: czapki, kominy, tuniki. Uczestnicy wykonali też wzory na koszulkach odmalowując je za pomocą szablonów. Praca nad strojami bardzo podobała się podopiecznym i dzięki ich zaangażowaniu powstały modne części garderoby, które postanowiliśmy zaprezentować reszcie świata.

Okazja ku temu nadarzyła się 15 listopada 2012 roku podczas II Wrocławskich Spotkań Artystów Chorujących Psychicznie organizowanych przez DOLSAR ART na Akademii Muzycznej. ŚDS CURATUS zaprezentował najpierw animację reklamującą ośrodek, a następnie przy energetycznych dźwiękach piosenki na scenie pojawili się modele ubrani we własnoręcznie wykonane stroje. Na scenie wystąpili Pani Ewa, Pani Krystyna, Pani Anna, Pan Bogdan, Pan Tomasz oraz Pan Andrzej. Stroje prezentowali oni przy ogromnym aplauzie publiczności. 
Występ wypadł profesjonalnie i zarówno modele, jak i widownia byli bardzo zadowoleni.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszamy do komentowania, dzielenia się swoimi pomysłami i przemyśleniami.