Witam i zapraszam! Miłego oglądania! :o)

Środowiskowy Dom Samopomocy CURATUS to Dom typu A (dla osób z doświadczeniem przewlekłych zaburzeń i chorób psychicznych) funkcjonujący od grudnia 2009 roku przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Promocji Zdrowia CURATUS.
Swoją siedzibę ma w oficynie przy ulicy Kleczkowskiej 5 we Wrocławiu.
Oferuje szeroką gamę interesujących zajęć terapeutycznych m.in.: zajęcia z zaradności życiowej, terapię zajęciową, kulinoterapię, trening spędzania czasu wolnego, filmoterapię, trening interpersonalny, rozmowy z psychologiem, psychoedukację i wiele innych...
Zapraszamy serdecznie!

ul. Kleczkowska 5 - oficyna

50-227 Wrocław

tel./fax (71) 329 09 19
mail: sdscuratus@gmail.com

czynne:
poniedziałek-piątek: 7:00-16:00
;
przyjmowanie interesantów codziennie:
8:00-10:00 lub po godzinie 14:30

Jak zostać uczestnikiem

JAK ZOSTAĆ UCZESTNIKIEM ŚDS CURATUS:
1)
Odwiedź nas osobiście w godzinach 8:00-10:00 lub po godzinie 14:30, aby porozmawiać z terapeutami.
2)Jeśli zdecydujesz się starać o miejsce w ŚDS od terapeutów otrzymasz komplet dokumentów do wypełnienia. Dokumenty po wypełnieniu przekazywane są przez pracowników ŚDS do Miejskiego Ośrodek Pomocy Społecznej, a dokładniej do Działu Adaptacji Osób Niepełnosprawnych.
3) Pracownicy Działu Adaptacji Osób Niepełnosprawnych skontaktują się z Tobą telefonicznie, aby umówić się z Tobą na wywiad w miejscu, w którym mieszkasz.
4) Po wywiadzie pracownicy MOPS podejmą decyzję o skierowaniu Cię do ŚDS CURATUS. Ustalą też ewentualne opłaty za pobyt.
Pierwsza decyzja kierująca wydawana jest na 3 miesiące. Można ją następnie przedłużyć decyzją zespołu wspierająco-aktywizującego np. na kolejne 6 miesięcy.

Wydaje Ci się to skomplikowane? Nie martw się! Pozory mylą!
Chętnie pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.
Zapraszamy!

19 maja 2010

BOŻE NARODZENIE 2009

Wracając do początku działalności ŚDS Curatus do najważniejszych imprez, które pozwoliły nam zebrać energię do dalszego działania i dały okazję do integracji uczestników, kadry i gości wszelakich, należy zaliczyć Spotkanie Opłatkowe. Przygotowania trwały ponad 2 tygodnie i najwięcej czasu zajęły próby do występu teatralnego. W tym czasie aktorzy wcielający się w role Świętej Rodziny, pastuszków, królów, gwiazdek i śnieżynek ćwiczyli swoje role oraz przygotowywali kostiumy. Dużo szybciej przygotowana została Bożonarodzeniowa Wieczerza, podczas której na elegancko zastawionych stołach królowały pyszne, tradycyjne potrawy.
Bożonarodzeniowe spotkanie było dla wszystkich wspaniałym przeżyciem. Wspaniała atmosfera, życzenia, występ odtwarzający historię Narodzin Jezusa w stajence, pyszne potrawy i wspólne kolędowanie przy dźwiękach gitary i skrzypiec na długo zostaną w naszej pamięci.
Oto kilka zdjęć z grudniowej uroczystości:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszamy do komentowania, dzielenia się swoimi pomysłami i przemyśleniami.