Witam i zapraszam! Miłego oglądania! :o)

Środowiskowy Dom Samopomocy CURATUS to Dom typu A (dla osób z doświadczeniem przewlekłych zaburzeń i chorób psychicznych) funkcjonujący od grudnia 2009 roku przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Promocji Zdrowia CURATUS.
Swoją siedzibę ma w oficynie przy ulicy Kleczkowskiej 5 we Wrocławiu.
Oferuje szeroką gamę interesujących zajęć terapeutycznych m.in.: zajęcia z zaradności życiowej, terapię zajęciową, kulinoterapię, trening spędzania czasu wolnego, filmoterapię, trening interpersonalny, rozmowy z psychologiem, psychoedukację i wiele innych...
Zapraszamy serdecznie!

ul. Kleczkowska 5 - oficyna

50-227 Wrocław

tel./fax (71) 329 09 19
mail: sdscuratus@gmail.com

czynne:
poniedziałek-piątek: 7:00-16:00
;
przyjmowanie interesantów codziennie:
8:00-10:00 lub po godzinie 14:30

Jak zostać uczestnikiem

JAK ZOSTAĆ UCZESTNIKIEM ŚDS CURATUS:
1)
Odwiedź nas osobiście w godzinach 8:00-10:00 lub po godzinie 14:30, aby porozmawiać z terapeutami.
2)Jeśli zdecydujesz się starać o miejsce w ŚDS od terapeutów otrzymasz komplet dokumentów do wypełnienia. Dokumenty po wypełnieniu przekazywane są przez pracowników ŚDS do Miejskiego Ośrodek Pomocy Społecznej, a dokładniej do Działu Adaptacji Osób Niepełnosprawnych.
3) Pracownicy Działu Adaptacji Osób Niepełnosprawnych skontaktują się z Tobą telefonicznie, aby umówić się z Tobą na wywiad w miejscu, w którym mieszkasz.
4) Po wywiadzie pracownicy MOPS podejmą decyzję o skierowaniu Cię do ŚDS CURATUS. Ustalą też ewentualne opłaty za pobyt.
Pierwsza decyzja kierująca wydawana jest na 3 miesiące. Można ją następnie przedłużyć decyzją zespołu wspierająco-aktywizującego np. na kolejne 6 miesięcy.

Wydaje Ci się to skomplikowane? Nie martw się! Pozory mylą!
Chętnie pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.
Zapraszamy!

18 maja 2010

WITAMY

Witamy na blogu Środowiskowego Domu Samopomocy Curatus we Wrocławiu!

Dziś nasza pierwsza odsłona!
Z pomocą tego bloga chcielibyśmy przybliżyć następujące informacje:
- jak funkcjonuje nasz Dom
- jak ludzie chorzy się w nim odnajdują, jacy są i jak spędzają tutaj czas
- jak pomagać osobom z doświadczeniem choroby psychicznej
- jak przebiegają i działają na uczestników zajęcia terapeutyczne

Mamy nadzieję, że zamieszczane tutaj notki, osobiste komentarze, prace podopiecznych, fotografie pozwolą unaocznić, jak buduje się i jak trwa Środowiskowy Dom Samopomocy oraz jak fukncjonuje jego społeczność.

Nasz Dom działa od grudnia 2009 roku, więc praktycznie jest jeszcze prawie bezzębnym niemowlakiem, który jednak z pełnym zaangażowaniem stara się rozwijać i rosnąć. Właściwie cały ŚDS budowany był niemal od podstaw poprzez budynek i jego remont, tworzenie zespołu wspierająco-rehabilitacyjnego, tworzenie harmonogramu zajęć i potrzebnej dokumentacji, aż po najistotniejszą rzecz, czyli... pozyskiwanie uczestników zajęć. To oni są podstawą tego Domu, który tworzony jest dla niech i w głównej mierze przez nich. Dzięki zaangażowaniu uczestników i pracowników ŚDS CURATUS w cały projekt możecie Państwo śledzić rezultaty naszych wspólnych działań właśnie na tym blogu. Postaramy się przybliżyć życie Środowiskowego Domu Samopomocy w sposób interesujący i przystępny.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych poczynań :).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszamy do komentowania, dzielenia się swoimi pomysłami i przemyśleniami.