Witam i zapraszam! Miłego oglądania! :o)

Środowiskowy Dom Samopomocy CURATUS to Dom typu A (dla osób z doświadczeniem przewlekłych zaburzeń i chorób psychicznych) funkcjonujący od grudnia 2009 roku przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Promocji Zdrowia CURATUS.
Swoją siedzibę ma w oficynie przy ulicy Kleczkowskiej 5 we Wrocławiu.
Oferuje szeroką gamę interesujących zajęć terapeutycznych m.in.: zajęcia z zaradności życiowej, terapię zajęciową, kulinoterapię, trening spędzania czasu wolnego, filmoterapię, trening interpersonalny, rozmowy z psychologiem, psychoedukację i wiele innych...
Zapraszamy serdecznie!

ul. Kleczkowska 5 - oficyna

50-227 Wrocław

tel./fax (71) 329 09 19
mail: sdscuratus@gmail.com

czynne:
poniedziałek-piątek: 7:00-16:00
;
przyjmowanie interesantów codziennie:
8:00-10:00 lub po godzinie 14:30

Jak zostać uczestnikiem

JAK ZOSTAĆ UCZESTNIKIEM ŚDS CURATUS:
1)
Odwiedź nas osobiście w godzinach 8:00-10:00 lub po godzinie 14:30, aby porozmawiać z terapeutami.
2)Jeśli zdecydujesz się starać o miejsce w ŚDS od terapeutów otrzymasz komplet dokumentów do wypełnienia. Dokumenty po wypełnieniu przekazywane są przez pracowników ŚDS do Miejskiego Ośrodek Pomocy Społecznej, a dokładniej do Działu Adaptacji Osób Niepełnosprawnych.
3) Pracownicy Działu Adaptacji Osób Niepełnosprawnych skontaktują się z Tobą telefonicznie, aby umówić się z Tobą na wywiad w miejscu, w którym mieszkasz.
4) Po wywiadzie pracownicy MOPS podejmą decyzję o skierowaniu Cię do ŚDS CURATUS. Ustalą też ewentualne opłaty za pobyt.
Pierwsza decyzja kierująca wydawana jest na 3 miesiące. Można ją następnie przedłużyć decyzją zespołu wspierająco-aktywizującego np. na kolejne 6 miesięcy.

Wydaje Ci się to skomplikowane? Nie martw się! Pozory mylą!
Chętnie pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.
Zapraszamy!

11 kwietnia 2012

Tak świętowaliśmy Wielką Noc!

W Wielki Czwartek 05.04.2012 miał miejsce Obiad Wielkanocny organizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Promocji Zdrowia CURATUS oraz ŚDS CURATUS. Na spotkanie przybyli uczestnicy ŚDS oraz osoby uczestniczące w tzw. Czwartkowej Grupie Wsparcia. Było nas naprawdę dużo (około 40 osób), ale wszyscy zmieściliśmy się przy wspólnym świątecznym stole. Zjedliśmy pyszny obiad, który został przygotowany przez uczestników ŚDS pod opieką terapeutów. Był żurek z białą kiełbasą, sałatka jarzynowa, ciasta i mnóstwo jaj. Po biesiadowaniu znalazł się czas na zabawę. W budynku oraz na podwórzu Wielkanocny Zając ukrył łakocie. Tylko spostrzegawczym i sprytnym udało się znaleźć skrytki z czekoladowymi skarbami. Było to na pewno przednia zabawa.
Oto kilka zdjęć przedstawiających, jak wyglądał obiad wielkanocny w naszym Ośrodku:

 PS. Dziękujemy wszystkim, którzy 03.04.2012 przybyli na organizowany przez ŚDS CURATUS kiermasz wielkanocny i kupili stworzone przez uczestników ŚDS rękodzieło!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszamy do komentowania, dzielenia się swoimi pomysłami i przemyśleniami.