Witam i zapraszam! Miłego oglądania! :o)

Środowiskowy Dom Samopomocy CURATUS to Dom typu A (dla osób z doświadczeniem przewlekłych zaburzeń i chorób psychicznych) funkcjonujący od grudnia 2009 roku przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Promocji Zdrowia CURATUS.
Swoją siedzibę ma w oficynie przy ulicy Kleczkowskiej 5 we Wrocławiu.
Oferuje szeroką gamę interesujących zajęć terapeutycznych m.in.: zajęcia z zaradności życiowej, terapię zajęciową, kulinoterapię, trening spędzania czasu wolnego, filmoterapię, trening interpersonalny, rozmowy z psychologiem, psychoedukację i wiele innych...
Zapraszamy serdecznie!

ul. Kleczkowska 5 - oficyna

50-227 Wrocław

tel./fax (71) 329 09 19
mail: sdscuratus@gmail.com

czynne:
poniedziałek-piątek: 7:00-16:00
;
przyjmowanie interesantów codziennie:
8:00-10:00 lub po godzinie 14:30

Jak zostać uczestnikiem

JAK ZOSTAĆ UCZESTNIKIEM ŚDS CURATUS:
1)
Odwiedź nas osobiście w godzinach 8:00-10:00 lub po godzinie 14:30, aby porozmawiać z terapeutami.
2)Jeśli zdecydujesz się starać o miejsce w ŚDS od terapeutów otrzymasz komplet dokumentów do wypełnienia. Dokumenty po wypełnieniu przekazywane są przez pracowników ŚDS do Miejskiego Ośrodek Pomocy Społecznej, a dokładniej do Działu Adaptacji Osób Niepełnosprawnych.
3) Pracownicy Działu Adaptacji Osób Niepełnosprawnych skontaktują się z Tobą telefonicznie, aby umówić się z Tobą na wywiad w miejscu, w którym mieszkasz.
4) Po wywiadzie pracownicy MOPS podejmą decyzję o skierowaniu Cię do ŚDS CURATUS. Ustalą też ewentualne opłaty za pobyt.
Pierwsza decyzja kierująca wydawana jest na 3 miesiące. Można ją następnie przedłużyć decyzją zespołu wspierająco-aktywizującego np. na kolejne 6 miesięcy.

Wydaje Ci się to skomplikowane? Nie martw się! Pozory mylą!
Chętnie pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.
Zapraszamy!

17 lipca 2012

Po roku wracamy do ZOO


Uczestnicy ŚDS CURATUS wraz z terapeutami w czwartek 12.07.2012 wybrali się na wycieczkę do wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego. W ZOO ostatni raz byliśmy rok temu, więc chcieliśmy sprawdzić, co zmieniło się w ogrodzie od naszej ostatniej wizyty.
Wyposażeni w picie i kanapki pojechaliśmy na miejsce, gdzie zaskoczyła nas duża budowa w samym sercu ogrodu. Prace nad budową Afrikarium idą pełną parą. W ZOO pojawiły się także nowe pokolenia zwierząt, które oglądać można nie tylko w Dziecińcu, ale i na wybiegach m.in. lemury, rysie, czy żyrafa.
Uczestnicy ŚDS podzielili się na mniejsze grupki, ponieważ każdego interesował inny obszar ogrodu i spacerowali we własnym tempie podziwiając zwierzęta duże i małe. Na wycieczkę zabraliśmy aparat, którym Pan Tomasz uwieczniał co ciekawsze przykłady fauny. Jego zdjęcia można podziwiać poniżej:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszamy do komentowania, dzielenia się swoimi pomysłami i przemyśleniami.