Witam i zapraszam! Miłego oglądania! :o)

Środowiskowy Dom Samopomocy CURATUS to Dom typu A (dla osób z doświadczeniem przewlekłych zaburzeń i chorób psychicznych) funkcjonujący od grudnia 2009 roku przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Promocji Zdrowia CURATUS.
Swoją siedzibę ma w oficynie przy ulicy Kleczkowskiej 5 we Wrocławiu.
Oferuje szeroką gamę interesujących zajęć terapeutycznych m.in.: zajęcia z zaradności życiowej, terapię zajęciową, kulinoterapię, trening spędzania czasu wolnego, filmoterapię, trening interpersonalny, rozmowy z psychologiem, psychoedukację i wiele innych...
Zapraszamy serdecznie!

ul. Kleczkowska 5 - oficyna

50-227 Wrocław

tel./fax (71) 329 09 19
mail: sdscuratus@gmail.com

czynne:
poniedziałek-piątek: 7:00-16:00
;
przyjmowanie interesantów codziennie:
8:00-10:00 lub po godzinie 14:30

Jak zostać uczestnikiem

JAK ZOSTAĆ UCZESTNIKIEM ŚDS CURATUS:
1)
Odwiedź nas osobiście w godzinach 8:00-10:00 lub po godzinie 14:30, aby porozmawiać z terapeutami.
2)Jeśli zdecydujesz się starać o miejsce w ŚDS od terapeutów otrzymasz komplet dokumentów do wypełnienia. Dokumenty po wypełnieniu przekazywane są przez pracowników ŚDS do Miejskiego Ośrodek Pomocy Społecznej, a dokładniej do Działu Adaptacji Osób Niepełnosprawnych.
3) Pracownicy Działu Adaptacji Osób Niepełnosprawnych skontaktują się z Tobą telefonicznie, aby umówić się z Tobą na wywiad w miejscu, w którym mieszkasz.
4) Po wywiadzie pracownicy MOPS podejmą decyzję o skierowaniu Cię do ŚDS CURATUS. Ustalą też ewentualne opłaty za pobyt.
Pierwsza decyzja kierująca wydawana jest na 3 miesiące. Można ją następnie przedłużyć decyzją zespołu wspierająco-aktywizującego np. na kolejne 6 miesięcy.

Wydaje Ci się to skomplikowane? Nie martw się! Pozory mylą!
Chętnie pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.
Zapraszamy!

24 lipca 2012

Wspomnienia ze Slot Artu!

Oto wspomnień czar z naszego wyjazdu do Lubiąża. Jak widać Slot Art Festival to przede wszystkim ludzie, kolory, nauka nowych rzeczy i dobra zabawa! Duża ilość warsztatów, spotkań z ciekawymi ludźmi, czas na relaks i odpoczynek, koncerty, gry i zabawy, to wszystko w dużym skrócie może opisać ten kilkudniowy festiwal na Dolnym Śląsku.
Nasza ekipa miała okazję pozwiedzać tereny festiwalowe, a grupa tancerzy przeprowadziła warsztaty tańców etnicznych. Choć uczniów było niewielu (niestety nie dojechaliśmy z Wrocławia na czas), to warto było przekazać swoją wiedzę i umiejętności nawet małej grupie odbiorców. Może nasze tańce dzięki nim dalej powędrują w świat i inni ludzie będą czerpać z nich radość.
 Przy okazji naszej wizyty na Slot Arcie odbył się kiermasz rękodzieła, które wykonywane było w ŚDS CURATUS. Można było kupić figurki z masy solnej, ozdoby z kolorowego filcu, czy biżuterię. Kiermaszowi towarzyszyła wystawa prac plastycznych, który powstawały przez ostatnie pół roku, w ramach projektu tanecznego Pani Agnieszki Zygmont. Nasze stoisko było naprawdę kolorowe i trudno było od niego oderwać wzrok. Kto nie wierzy, zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Fotografie wykonane przez uczestników ŚDS CURATUS

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszamy do komentowania, dzielenia się swoimi pomysłami i przemyśleniami.