Witam i zapraszam! Miłego oglądania! :o)

Środowiskowy Dom Samopomocy CURATUS to Dom typu A (dla osób z doświadczeniem przewlekłych zaburzeń i chorób psychicznych) funkcjonujący od grudnia 2009 roku przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Promocji Zdrowia CURATUS.
Swoją siedzibę ma w oficynie przy ulicy Kleczkowskiej 5 we Wrocławiu.
Oferuje szeroką gamę interesujących zajęć terapeutycznych m.in.: zajęcia z zaradności życiowej, terapię zajęciową, kulinoterapię, trening spędzania czasu wolnego, filmoterapię, trening interpersonalny, rozmowy z psychologiem, psychoedukację i wiele innych...
Zapraszamy serdecznie!

ul. Kleczkowska 5 - oficyna

50-227 Wrocław

tel./fax (71) 329 09 19
mail: sdscuratus@gmail.com

czynne:
poniedziałek-piątek: 7:00-16:00
;
przyjmowanie interesantów codziennie:
8:00-10:00 lub po godzinie 14:30

Jak zostać uczestnikiem

JAK ZOSTAĆ UCZESTNIKIEM ŚDS CURATUS:
1)
Odwiedź nas osobiście w godzinach 8:00-10:00 lub po godzinie 14:30, aby porozmawiać z terapeutami.
2)Jeśli zdecydujesz się starać o miejsce w ŚDS od terapeutów otrzymasz komplet dokumentów do wypełnienia. Dokumenty po wypełnieniu przekazywane są przez pracowników ŚDS do Miejskiego Ośrodek Pomocy Społecznej, a dokładniej do Działu Adaptacji Osób Niepełnosprawnych.
3) Pracownicy Działu Adaptacji Osób Niepełnosprawnych skontaktują się z Tobą telefonicznie, aby umówić się z Tobą na wywiad w miejscu, w którym mieszkasz.
4) Po wywiadzie pracownicy MOPS podejmą decyzję o skierowaniu Cię do ŚDS CURATUS. Ustalą też ewentualne opłaty za pobyt.
Pierwsza decyzja kierująca wydawana jest na 3 miesiące. Można ją następnie przedłużyć decyzją zespołu wspierająco-aktywizującego np. na kolejne 6 miesięcy.

Wydaje Ci się to skomplikowane? Nie martw się! Pozory mylą!
Chętnie pomożemy w załatwieniu wszystkich formalności.
Zapraszamy!

8 października 2012

Się dzieje! Nie śpimy! :)

Szanowni TuZaglądający, 
niech Was nie zwiedzie cisza na naszym blogu. U uczestników naszego Środowiskowego Domu Samopomocy jak zwykle dużo się dzieje. 
W ostatnim czasie mieliśmy okazję, na zaproszenie Dolnośląskiego Stowarzyszenia Aktywnej Rehabilitacji ART, pojawić się w Akademii Muzycznej na spektaklu teatru integracyjnego Euforion "Noc czerwcowa i Inge Bartsch" według testów K.I. Gałczyńskiego. Spektakl wspaniały - dopracowany w każdym calu! Szczególnie zachwycały kostiumy, ruch sceniczny aktorów, śpiew i dodające niesamowitej atmosfery dźwięki harfy. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.
Dzielimy się kilkoma zdjęciami, które są tylko namiastką atmosfery, którą podopieczni i terapeuci ARTu stworzyli na scenie:
Pragniemy także podzielić się doskonałą nowiną, która dotyczy tego, że uczestnik ŚDS CURATUS Pan Tomasz K. otrzymał wyróżnienie w kategorii "fotografia" w konkursie "Małe inspiracje" organizowanym przez Fundację Koliber we Wrocławiu. Gala finałowa odbyła się 27 września 2012 roku w klubokawiarni Falanster. Na miejscu można było obejrzeć prace konkursowe w różnych kategoriach. Pan Tomasz odebrał dyplom, książkę o fotografii oraz otrzymał gromkie brawa. Gratulujemy!
Poniżej zdjęcia prac naszego uczestnika w kategorii "fotografia" oraz "plastyka", a także zdjęcie dyplomu dumnego wyróżnionego:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszamy do komentowania, dzielenia się swoimi pomysłami i przemyśleniami.